A testbeszéd enciklopédiája

A könyvről:


Az utóbbi pár napban vettem kezembe a A testbeszéd enciklopédiája nevezetű könyvet. Mindig is rossz volt a nonverbális kommunikációm azaz mások metakommunikációjának és gesztusainak a megértése. Ezért úgy döntöttem, hogy el fogom olvasni ezt a könyvet mert ez a könyv lehet a nyitja a hogy megértsem a szarkazmust és a nem nyelvi jeleket. Matekon vasaztunk ami annyit jelent hogy dobókockával dobunk és megmondjuk hogy mennyit dobtunk és a másiknak ki kell találnia hogy igazat dobtunk vagy sem. Nagyon irígy vagyok pár osztálytársamra hogy ők ilyen jól megmegszűrik ha valakinak a beszéde és a nem nyelvi jelei diszharmóniában vannak. 





Erre világított rá a könyv, amit még nem sikerült teljesen elolvasnom. Nagyon jó illusztrációkkal szemléltette, hogy mikor hazudik valaki, azt hogy mi a szorongás jelei, vagy hogy mik a lekezelő gesztusok. Ezért a mai blogomban egy kis ízelítőt adok neketek erről a könyvről.Elősször is a könyv arra a fontos dologra mutatott rá hogy ha a mondandónk és az ezt kísérő gesztikuláció között ha nincs összhang akkor valószínűleg hazudik az illető. Azt is megtudtam a könyvből hogy a jósnő nem a kezünkből jósol hanem a küllemünkre és a gesztusainkra hagyatkozik.








A könyv hangsúlyozta hogy a férfiaknak rosszabb a megérző képességük, tehát a nők jobban érzik ha az illető hazudik. A mai nap azt olvastam hogy bizonyos kultúrák gesztusai között nagy lehet az ellentmondás. Nagyon meglepődtem hogy a like jel egyes országokban az autóstoppolást jelenti, míg Görögországban azt jelenti hogy "Kapd be!". 

Vagy ha a hüvelyk és a mutotó ujjunkal egy karikát alkotunk akkor az az O.K. rövidítése míg más országokban súlyos szexuális sértés. Egyes medditerán országokban ez a homokos férfi jele. Ezért ha külföldre utazunk akkor érdemes hiteles tanácsot kérni a helyi emberektől hogy milyen gesztusokat ne használjanak nehogy félreértésbe keveredjenek. Természetesen vannak univerzális gesztusok mintpéldául a mosoly vagy a szomorú száj ami többnyire a világ minden táján ugyanazt jelenti.




Én az autizmusom miatt néha lekezelő tudok lenni ami ennek a betegségnek a velejárója. Ez a könyv rávilágított hogy nem érdemes a karjainkat összekulcsolva ülni és a karunkkal és a felkarunkat megfogni mert az távolság tartó és másokól ellenszenvet válthat ki. Vagy ha a tenyerünket lefelefordítjuk, mintha egy trónon ülnénk. Ez tekintéylre és hatalomra utal és jobb ha ezt kerüljük. Vagy a toronysisak gesztus ami arra vél következtetni hogy az illető mindent tud az adott témából. Szóval ha állás interjúra megyünk akkor a főnökkel szembe ilyen féle gesztust ne használjunk. 





Politikusoknak nem ajánlott gesztus forma a mutatóujj használa, ugyanis ez agresszív és ezzel nem férkőzik a közönség szívébe. Még az ragadt meg nekem, hogy néha én az egymásra rakott kezeimre raktam a fejemet és ez nem valami férfias. Ezt a gesztust a nők szoktás használni azért hogy kiemeljék a szép arcukat és hogy ebben gyönyörködjön a férfi egy randevú során. Ezt a könyvet elsősorban pszichológusoknak ajánlom és a marketingben dolgozó embereknek akik ezeket a nem nyelvi jeleket használják a mindennapjaikban, vagy azon autisták számára akik kicsit jobbak akarnak lenni mások gesztusai megértésében. A könyv megvehető a Libri könyvesboltokban.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

An Analysis of the Intrinsic Nature of Fidesz, its Role in Shaping the Lives of Hungarians and the Rise of the Tisza Party

Child Abuse Scandal Debate

Euroexam Writing Test 1 - C1